Berat

Athine Berat Bileta autobusi nga Athina për në Berat

Athine Berat Bileta autobusi nga Athina për në Berat. Udhëtoni nga Athina për në Berat me autobusë modern dhe të rehatshëm

Pak fjalë rreth Berat

Berati është qytet i Shqipërisë, dhe përbën qendrën e periferisë dhe rrethit të Beratit. Në gjithë periferinë e Beratit jetojnë 71.000 banorë. Nga Qershori i 2008 qëndra e qytetit konsiderohet zonë e trashgimisë ndërkombëtare dhe mbrohet nga UNESCO

 

Oraret e TOP-LINES Athinë Berat

Çdo ditë firma TOP LINES kryen 2 udhëtime Athine  Berat këto orare:

 • Orari i mëngjesit që niset në orën 8.30
 • Orari i darkës që niset në orën 19.00

Linja për në BERAT mbulon dhe qytetin e Kucoves, Uren Vajgurore dhe Rroskovecion 

Zakonisht gjatë sezonit të verës si dhe gjatë festave të Krishtlindjeve dhe Pashkëve, ka orare dhe linja shtesë nga Athina për në Berat.

Distanca AthineBerat është 680km dhe kohëzgjatka e rrugës , duke përfshirë ndalesat për çlodhje dhe kontrollet doganore, është përafërsisht 9 orë

 

Çmimet e biletës

Çmimet e biletës e firmës TOP LINES nga Athina për në Berat janë :

 • Biletë vetëm vajtje: 35€
 • Biletë vajtje ardhje : 60€
 • Biletë për fëmijët vetëm vajtje (4-12 vjeç) : 20€
 • Biletë për fëmijët vajtje ardhje  (4-12 vjeç) : 40€
 • Për fëmijë 0-4 vjeç pa sedilje : FALAS

Zyrat e TOP LINES në Berat

 • Zyra Qëndrore Berat
  Tel: +355 69609933, +355 697521781, +355 32234489
 • Zyra e Terminalit Berat
  Tel: +355 694051228
 • Kuçovë
 • Tel: +355 31124646, +355 696095701, +355 696095702
 • Ura Vajgurore
 • Tel: +355 356122191, +355 692689894

Për të rezervuar bileta online nga Athina për në Berat plotësoni formën e mëposhtëme

  Emri

  Mbiemri

  Telefoni

  Sa veta udhëtoni 

  Sa fëmijë 

  Mënyra e udhëtimit
  Vetëm vajtjeVajtje ardhje 

  Orari
  8.30 Mëngjes18.00 Mbasdite19.00 Berati Express19.30 Darkë

  Nisja

  Mbërritja 

  Data e nisjes

  Pranoj kushtet e politikës së privatësisë. Për të lexuar politikën e privatësisë klikoni këtu www.top-lines.gr/politika-e-provatesise
  Pranoj kushtet e politikës së provatësisë

  Të dhënat e mia të përdoren për qëllime reklame dhe marketingu
  PranojNuk pranoj

  Për të parë destinacionet e tjera të firmës sonë jeni të lutur të klikoni këtu https://www.top-lines.gr/sq/destinacionet/

  Pët të vizituar faqen e internetit Top Lines Albania jeni të lutur të klikoni këtu https://top-lines.al/