Elbasan

Athine Elbasan Bileta autobusi nga Athina për në Elbasan

Athine Elbasan Bileta autobusi nga Athina për në Elbasan. Udhëtoni nga Athina për në Elbasan me autobusë modern dhe të rehatshëm

Pak fjalë rreth Elbasan

Elbasani është një nga qytetet më të mëdha të Shqipërisë. Në qytetin e Elbasanit jetojnë rreth 128.150 banorë, kurse në gjithë rrethin e Elbasanit jetojnë rreth 296.082 banorë.

Oraret e TOP-LINES Athinë Elbasan

Çdo ditë firma TOP LINES kryen 2 udhëtime Athine Elbasan këto orare:

 • Orari i mëngjesit që niset në orën 8.30
 • Orari i darkës që niset në orën 19.30

Zakonisht gjatë sezonit të verës si dhe gjatë festave të Krishtlindjeve dhe Pashkëve, ka orare dhe linja shtesë nga Athina për në Elbasan.

Distanca Athine Elbasan është 650km dhe kohëzgjatka e rrugës , duke përfshirë ndalesat për çlodhje dhe kontrollet doganore, është përafërsisht 9 orë

Linja e Elbasanit mbulon dhe qytetin e Rrogozhinës

Çmimet e biletës

Çmimet e biletës e firmës TOP LINES nga Athina për në  Elbasan janë :

 • Biletë vetëm vajtje: 35€
 • Biletë vajtje ardhje : 60€
 • Biletë për fëmijët vetëm vajtje (4-12 vjeç) : 20€
 • Biletë për fëmijët vajtje ardhje  (4-12 vjeç) : 40€
 • Për fëmijë 0-4 vjeç pa sedilje : FALAS

Zyrat e TOP LINES në Elbasan

 • Elbasan
  Tel: +355 699768502, +355 699660240, +355 694051219

Për të rezervuar bileta online nga Athina për në Elbasan plotësoni formën e mëposhtëme

  Emri

  Mbiemri

  Telefoni

  Sa veta udhëtoni 

  Sa fëmijë 

  Mënyra e udhëtimit
  Vetëm vajtjeVajtje ardhje 

  Orari
  8.30 Mëngjes19.00 Berati Express19.30 Darkë

  Nisja

  Mbërritja 

  Data e nisjes

  Pranoj kushtet e politikës së privatësisë. Për të lexuar politikën e privatësisë klikoni këtu www.top-lines.gr/politika-e-provatesise
  Pranoj kushtet e politikës së provatësisë

  Të dhënat e mia të përdoren për qëllime reklame dhe marketingu
  PranojNuk pranoj

  Për të parë destinacionet e tjera të firmës sonë jeni të lutur të klikoni këtu https://www.top-lines.gr/sq/destinacionet/

  Pët të vizituar faqen e internetit Top Lines Albania jeni të lutur të klikoni këtu https://top-lines.al/